Fikrimuhal Stajım Bitti

2016, Sep 06    

Yaklaşık olarak 2 buçuk aydır Fikrimuhal de devam ettiğim stajımı 26 Ağustos tarihi itibari ile hiç istemesemde noktaladım. Fikrimuhal’in bana kattığı hiçbir şeyi unutmayacağım. Hatta bir süre geçtikten sonra Fikrimuhal hayatımın dönüm noktalarından birisiydi diyeceğime eminim. O kadar çok şey öğrendim ki orada; hayata ve kendime dair o kadar çok şey keşfetme fırsatı buldum ki anlatmak ile bitmeyecek türden. Ancak her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi stajımda bitti malesef.

Fikrimuhal’in her şeyini ayrı ayrı özleyeceğim aslında. Özellikle Ahmet Emre Aladağ’ın o hiç eksik olmayan güleryüzlü enerjisini ve klavyesinin o imrendiğim tık tık seslerini, gazilyon tane işi olan ve kendisini örnek aldığım Ilgaz Şumnuluyu, bilgisayarının cpu’su çok yüksek olan ve her şeyi not alan Fatih Mehmet Güler’i, DigiTurk de çalışan ve kendisi ile çok fazla iletişimim olmasa da yine kendime örnek aldığım insanlardan biri olan Şükrü Hasdemir’i, sonradan Fikrimuhal’e katılan yanında her daim kolonya taşıyan ve olaylara verdiği tepkiler ile ofisde bizi gülümseten Mesut Yiğit’i, son olarak da kruvasan sevdalısı, esprileri ile şok etkisi yaratan Mücahit Kantepe’yi(nam-ı değer diğer stajyer). Anlayacağınız o güzel çalışma ortamını, insanları, arada sırada su akıtan klimayı hatta ve hatta lavabodaki kötü kokulu sarı el sabununu. Herşeyiyle özleyeceğim bana birbirinden muhteşem deneyimler katan Fikrimuhal’i. Umarım günün birinde bu güzel insanlarla tekrardan aynı ortamda çalıma fırsatı bulabilirim. Ve umarım birgün onlar kadar başarılı olabilirim.

Dipnot: Stajda geçirdiğim her günü ve öğrendiğim her şeyi not almaya çalıştım. Aldığım notları düzenledikten sonra en kısa zamanda blogumda paylaşacağım.